hipermarkety Praca - ¼ród³o: IDG.pl

No item elements found in rss feed.

Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Nastêpna

Wci±¿ ma³o kobiet w zarz±dach

Dominacja mê¿czyzn w najwy¿szych kadrach kierowniczych europejskich firm pozostaje niemal niezmienna od dwóch lat, mimo nacisków opinii publicznej i kampanii, które maj± zachêciæ przedsiêbiorstwa do powierzania stanowisk w zarz±dach tak¿e kobietom.
2010-10-05 12:44:38 (¼ród³o: IDG.pl)

Pracodawcy daj± chêtnie premie dla poliglotów

Znajomo¶æ kilku jêzyków obcych oznacza wy¿sze wynagrodzenie - wynika z badania firmy Sedlak & Sedlak. Na najwy¿sze pensje mog± liczyæ osoby pos³uguj±ce siê chiñskim oraz poligloci, którzy mog± siê pochwaliæ znajomo¶ci± co najmniej czterech jêzyków.
2010-10-04 12:27:29 (¼ród³o: IDG.pl)

Premie dla poliglotów

Znajomo¶æ kilku jêzyków obcych oznacza wy¿sze wynagrodzenie - wynika z badania firmy Sedlak & Sedlak. Na najwy¿sze pensje mog± liczyæ osoby pos³uguj±ce siê chiñskim oraz poligloci, którzy mog± siê pochwaliæ znajomo¶ci± co najmniej czterech jêzyków.
2010-10-04 12:27:29 (¼ród³o: IDG.pl)

Pensje wci±¿ w górê

Mimo spowolnienia gospodarczego firmy nie dokona³y znacz±cych ciêæ w bud¿etach wynagrodzeñ, choæ podwy¿ki s± mniejsze ni¿ jeszcze dwa lata temu - wynika z raportu firmy Hewitt Associates. Natomiast mened¿erowie najwy¿szego szczebla dostaj± podczas rekrutacji nieco gorsze propozycje finansowe. Minimalnie zmniejsza siê tak¿e dysproporcja miêdzy p³acami na ró¿nych stanowiskach, choæ nadal pensje specjalistów s± sze¶ciokrotnie ni¿sze od pensji dyrektorów operacyjnych.
2010-09-30 12:35:45 (¼ród³o: IDG.pl)

Zwolnieni z powodu Facebooka. Najczêstsze b³êdy u¿ytkowników "social media"

Dziêki serwisom spo³eczno¶ciowym ³atwiej o znalezienie pracy - GoldenLine czy Facebook staj± siê dla pracodawców coraz powszechniejszym ¼ród³em wiedzy o potencjalnych kandydatach na wolne stanowiska. Tyle tylko, ¿e przez nieuwagê na Facebooku równie ³atwo pracê straciæ - wystarczy jeden nieprzemy¶lany komentarz, status czy zdjêcie. Albo pracodawca nadmiernie wyczulony na punkcie swojego wizerunku.
2010-09-29 08:00:06 (¼ród³o: IDG.pl)

Mened¿erowie poszukiwani w Rosji

Finansi¶ci, prawnicy, mened¿erowie - wysoko wykwalifikowani pracownicy maj± du¿± szansê na znalezienie pracy w Rosji - wynika z raportu firmy Antal International.
2010-09-27 13:17:26 (¼ród³o: IDG.pl)

Bezpieczne logowanie w Google Apps: dwustopniowa weryfikacja

Google wprowadza dwustopniow± weryfikacjê, by zwiêkszyæ bezpieczeñstwo u¿ytkowników us³ugi Apps. Firma przedstawi³a bezpieczne logowanie podczas konferencji Google Atmosphere w Pary¿u. Teraz, aby dostaæ siê do Google Apps - poza has³em - potrzebne bêdzie SMS-owe potwierdzenie, które przes³ane zostanie na wskazany w profilu numer telefonu komórkowego.
2010-09-21 12:15:18 (¼ród³o: IDG.pl)

Pieni±dze i atmosfera

Wynagrodzenie i dobra atmosfera pracy to najwa¿niejsze czynniki decyduj±ce o atrakcyjno¶ci pracodawcy - wynika z raportu firmy Sedlak & Sedlak.
2010-09-17 13:49:52 (¼ród³o: IDG.pl)

O¿ywienie na rynku pracy

Jak wynika z badañ firmy Manpower, pracodawcy na ca³ym ¶wiecie coraz optymistyczniej postrzegaj± przysz³o¶æ zatrudnienia. W Polsce niemal 20% firm zamierza zwiêkszyæ zatrudnienie w najbli¿szym czasie.
2010-09-10 13:41:19 (¼ród³o: IDG.pl)

Sta³a posada w cenie

Polscy pracownicy s± z ka¿dym rokiem coraz mniej sk³onni do zmiany pracy. W 2001 r. znalezieniem nowej posady zainteresowanych by³o nieca³e 9% zatrudnionych, za¶ na pocz±tku 2010 r. odsetek ten spad³ do 0,5% - wynika z raportu firmy Sedlak & Sedlak.
2010-09-09 16:05:13 (¼ród³o: IDG.pl)

Producent Plusssza otworzy³ portal studencki NaHarvard.pl

Serwis na temat studiowania w Stanach Zjednoczonych to najnowsze dzie³o marketingowców Plusssz Active. W³a¶ciciel znanej marki chce w ten sposób wype³niæ niszê w¶ród polskich portali studenckich. Na nowej stronie znale¼æ mo¿na wiele informacji o tym, jak dostaæ siê na amerykañsk± uczelniê i jak zacz±æ ¿ycie za wielk± wod±. Jest tu te¿ mnóstwo wyk³adów wideo prowadzonych przez amerykañskich profesorów.
2010-09-08 10:25:38 (¼ród³o: IDG.pl)

15 stron z wyk³adami wideo dla studentów

Wyk³ady naukowe w sieci to potê¿na wiedza podana w najlepszy mo¿liwy sposób. Dziêki serwisom, które dla Ciebie przygotowali¶my, mo¿esz przenie¶æ siê na jeden z czo³owych uniwersytetów ¶wiata i dowiedzieæ siê czego¶ nowego z wybranej dziedziny wiedzy. Akademickie nagrania wideo pozwol± Ci te¿ popracowaæ nad jêzykiem angielskim i przygotowaæ siê do w³asnej prezentacji.
2010-09-06 21:30:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Najbardziej niebezpieczne zawody w IT

Praca w sektorze nowoczesnych technologii informacyjnych staje siê coraz bardziej dochodowa. Niestety - bywa te¿ niebezpieczna.
2010-09-06 15:01:24 (¼ród³o: IDG.pl)

Ciemna strona wirtualizacji

Wirtualizacja serwerów w centrach danych coraz bardziej zaznacza swoj± obecno¶æ, czemu sprzyjaj± trudne ekonomicznie czasy. Korzy¶ci, jakie ze sob± niesie, to miêdzy innymi zmniejszenie ca³kowitych kosztów utrzymania (TCO), obni¿enie zapotrzebowania na ch³odzenie oraz zasilanie przy jednoczesnym zwiêkszaniu elastyczno¶ci ¶rodowiska. Bez w±tpienia, stanowi± one zalety dla biznesu oraz administratorów serwerów. Istnieje jednak ciemniejsza strona wirtualizacji - jej wdro¿enie powoduje znacz±ce skomplikowanie zarz±dzania sieci±.
2010-09-06 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Co dalej z MPLS?

MPLS (Multiprotocol Label Switching) to technologia, która odnios³a du¿y sukces. Ma wiele zalet, a najwa¿niejsze z nich to: neutralno¶æ przenoszonych protoko³ów, wysoka skalowalno¶æ oraz inteligentne trasowanie wra¿liwych na opó¼nienia pakietów. Dziêki temu infrastruktura z MPLS jest powszechnie adaptowana w sieciach WAN operatorów. Jak wskazuj± dane Nemertes Research, ponad 80% operatorów obecnie wdra¿a MPLS w swoich sieciach WAN.
2010-09-06 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Mobilny pracownik w cenie

Od kilkuset milionów do ponad miliarda - tylu pracowników, ju¿ za dwa lata, ma wykonywaæ swoje obowi±zki w sposób daleko wykraczaj±cy poza ramy tradycyjnego modelu biurkowego. Zmiana charakteru pracy na bardziej mobilny wymusza modyfikacje bud¿etów, inwestycje w nowoczesne urz±dzenia i systemy zabezpieczenia firmowej sieci. Z badañ wynika, ¿e optymalizacja czasu i kosztów dzia³alno¶ci pracowników mobilnych mo¿e korzystnie wp³yn±æ na kondycjê finansow± przedsiêbiorstwa, zwiêkszaj±c jednocze¶nie jego efektywno¶æ.
2010-09-06 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Wybieramy rozwi±zanie do ochrony WLAN

O tym, ¿e do bezpieczeñstwa sieci WLAN trzeba podchodziæ równie powa¿nie jak do sieci przewodowych - nie trzeba chyba nikogo przekonywaæ. Tym razem nie bêdziemy skupiaæ siê na bezpiecznej konfiguracji sieci (stosowanie WPA2 Enterprise, 802.1x, 802.11i itp.), lecz postaramy siê pokazaæ wybrane narzêdzia do monitorowania jej zabezpieczeñ. Przybli¿ymy tak¿e nowe zagro¿enie, które od kilkunastu tygodni straszy WLAN-y.
2010-09-06 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Biznesowe wideo

Czy ju¿ nadszed³ czas by pomy¶leæ o inwestycji w system wideokonferencyjny? W przypadku du¿ych firm odpowied¼ na to pytanie jest z regu³y pozytywna, ale równie¿ ma³e i ¶rednie przedsiêbiorstwa czêsto mog± obni¿yæ swoje koszty, korzystaj±c z tej technologii.
2010-09-06 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Nowe mo¿liwo¶ci, nowe wyzwania

Rozwój sieci IP wymusza zmiany w podej¶ciu do komunikacji, która przestaje byæ celem samym w sobie, a jedynie jedn± z wielu us³ug udostêpnianych przez operatorów. Klienci, chc±cy w pe³ni wykorzystaæ nowoczesne rozwi±zania, coraz czê¶ciej musz± choæ minimalnie zg³êbiaæ tajniki IP. Wówczas CaaS czy SIP trunking przestan± byæ tajemniczymi has³ami, a zbli¿aj±cy siê wielkimi krokami protokó³ IPv6 nie bêdzie powodem do obaw.
2010-09-06 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Pracownicy nerwowi z powodu ograniczeñ w przegl±daniu sieci

Najnowsze badania Robert Half Technology pokazuj±, ¿e pracownicy, którzy nie mog± przegl±daæ pewnych stron internetowych, coraz czê¶ciej zg³aszaj± swoje skargi. Ciekawie, po recesji, zmienia siê te¿ nastawienie pracowników do miejsca pracy i chwiejnej sytuacji ekonomicznej.
2010-08-31 12:24:12 (¼ród³o: IDG.pl)

Niemcy chc± zabroniæ Facebooka podczas rekrutacji

Niemiecki parlament zastanawia siê nad prawem, które zaka¿e pracodawcom wyszukiwania informacji na temat kandydatów do pracy w serwisach spo³eczno¶ciowych. Przygotowana ustawa ma zapewniæ ochronê prywatno¶ci osobom poszukuj±cym pracy. Od tej pory mo¿liwe by³oby jedynie korzystanie z portali biznesowych, takich jak LinkedIn lub polskie - GoldenLine.
2010-08-27 09:58:08 (¼ród³o: IDG.pl)

Rynek pracy: bran¿a IT chce zatrudniaæ, ale nie ma kogo

Mimo stosunkowo du¿ego nasycenia rynku chêtnymi do pracy, pracodawcy narzekaj± na niewystarczaj±c± ilo¶æ kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami i do¶wiadczeniem. A jak wynika z badania "Global Snapshot", przeprowadzonego przez firmê rekrutacyjn± Antal International, 68 proc. polskich pracodawców planuje w III kwartale 2010 roku zatrudnienie specjalistów z obszaru IT.
2010-08-09 16:26:17 (¼ród³o: IDG.pl)

7 zasad kariery w IT, które warto z³amaæ

Czê¶æ z tych zasad jest niepisana, ale wszyscy je znaj± i akceptuj± jako klucz do sukcesu w bran¿y IT. Na dzisiejszym trudnym rynku pracy ³amanie ich mo¿e wydawaæ siê do¶æ ryzykowne. Jednak ¶cis³e trzymanie siê tych zasad mo¿e blokowaæ dalszy rozwój kariery.
2010-08-04 12:21:45 (¼ród³o: IDG.pl)

Karol Dudij nowym dyrektorem pionu zakupów i sprzeda¿y w Action

Karol Dudij zosta³ awansowany ze stanowiska dyrektora handlowego firmy Action na dyrektora pionu zakupów i sprzeda¿y
2010-07-29 13:54:44 (¼ród³o: IDG.pl)

Raport: polski freelancer zarabia ponad 8 tys. z³ miesiêcznie

Z raportu "Freelancer w Polsce 2010" przygotowanego przez www.infakt.pl wynika, ¿e polski freelancer ma ¶rednio 34 lata i najczê¶ciej mo¿e siê poszczyciæ wy¿szym wykszta³ceniem. Prowadzi firmê przewa¿nie nie d³u¿ej ni¿ trzy lata, dzia³aj±c w szeroko pojêtych us³ugach. Oferuje swoje us³ugi g³ównie na terenie kraju, ale zdarza siê, ¿e równie¿ pracuje dla podmiotów zagranicznych.
2010-07-23 16:30:52 (¼ród³o: IDG.pl)

Chcia³by¶ pracowaæ w takim biurze? 10 oryginalnych pomys³ów na stanowisko pracy

Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e w³a¶ciwie zorganizowane ¶rodowisko pracy jest kluczem do efektywno¶ci pracownika. Liczy siê przy tym nie tylko ergonomia, ale i wygl±d. Dorzuæmy jeszcze do tej listy tzw. "opcje dodatkowe", czyli oryginalny design i zaawansowane funkcje, a otrzymamy stanowisko pracy na miarê XXI wieku.
2010-07-13 10:52:49 (¼ród³o: IDG.pl)

W³asne laboratorium Computer Forensics

W ka¿dej wiêkszej instytucji znajduje siê ju¿ b±d¼ w najbli¿szym czasie pojawi siê komórka odpowiedzialna za prowadzenie dochodzeñ informatycznych w ramach Computer Forensics, czyli kryminalistyki informatycznej (choæ to ostatnie okre¶lenie lepiej wpasowuje siê w ramy postêpowania karnego). W co nale¿y wyposa¿yæ laboratorium CF, jak je budowaæ i potem prowadziæ w nim ekspertyzy - próbujemy odpowiedzieæ w tym artykule.
2010-07-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Dopiero sieæ to komputer!

To has³o firmy Sun sprzed 15 lat przekonuje dzi¶ jeszcze bardziej. Chocia¿ niemal ka¿dy element nowoczesnego systemu informatycznego mo¿e byæ uwa¿any za maj±cy znaczenie krytyczne, to sieæ trzeba wyró¿niæ jako fundament ca³ej komunikacji. W³a¶nie dlatego musi byæ od pocz±tku zaprojektowana i zbudowana jak nale¿y. W koñcu nawet najlepsze na ¶wiecie serwery i pamiêæ masowa s± na nic bez wydajnej i bezawaryjnej sieci.
2010-07-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Wirtualny ¶wiat sieci

Sieæ pamiêci masowej, o której by³a wcze¶niej mowa, bêdzie potrzebna, je¶li planujemy jak±¶ formê zaawansowanej wirtualizacji. Zdolno¶æ do wirtualizowania hostów, do migracji wirtualnych serwerów w ich wirtualnej farmie, wymaga absolutnie stabilnej i szybkiej, centralnej pamiêci masowej.
2010-07-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

WAN wygodny jak LAN

Je¶li firma ma wiele oddzia³ów, to ich po³±czenie szybkimi i niezawodnymi ³±czami ma kluczowe znaczenie. Niestety, nie ma jednej skutecznej i uniwersalnej metody, maj±cej zastosowanie w przypadku ka¿dej organizacji. Podej¶cie zale¿y od dostêpnych us³ug w g³ównym centrum danych i zdalnych biurach.
2010-07-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Wirtualne desktopy w laboratorium testowym

Poniewa¿ technologia VDI jest stosunkowo nowa, jej znajomo¶æ w¶ród u¿ytkowników wzglêdnie s³aba, a praktyczne do¶wiadczenia niezbyt liczne, postanowili¶my przybli¿yæ przebieg i wyniki testu niektórych dostêpnych ju¿ na rynku rozwi±zañ do wirtualizacji komputerów PC, przeprowadzonego przez amerykañski tygodnik "Network World". Testowane by³y zarówno rozwi±zania programowe, jak i systemy sprzêtowe oferowane przez du¿ych, znanych producentów, ale te¿ mniejsze firmy specjalizuj±ce siê w rozwijaniu technologii VDI.
2010-06-07 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Zasilanie serwerowni i centrów danych

Znormalizowana, zintegrowana i otwarta na zmiany infrastruktura zasilania, obejmuj±ca zasilacze UPS wraz z uk³adami dystrybucji - jest jednym z podstawowych warunków zagwarantowania wysokiej dostêpno¶ci serwerowni i centrum przetwarzania danych.
2010-06-07 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Sieci odporne na awarie

Niezawodno¶æ infrastruktury sieciowej to podstawa dzia³ania ka¿dego nowoczesnego przedsiêbiorstwa. Sprzêt elektroniczny bywa jednak zawodny, co mo¿e powodowaæ konkretne straty finansowe. Istniej± jednak mechanizmy, które pozwalaj± zminimalizowaæ ryzyko niedostêpno¶ci sieci w razie awarii urz±dzeñ sieciowych.
2010-06-07 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Zabezpieczanie punktów koñcowych sieci

Luki w ochronie punktów koñcowych sieci mo¿na znale¼æ w wiêkszo¶ci przedsiêbiorstw: a¿ 71% ankietowanych firm przyznaje, ¿e nie szyfruje danych w notebookach, a 73% - na wymiennych no¶nikach pamiêci. 72% respondentów twierdzi, ¿e nie kontroluje kopiowania danych na wymienne no¶niki pamiêci, a 78% nie wie, jakie dane s± zapisywane na takich no¶nikach. Taki obraz wy³ania siê z wyników badañ przeprowadzonych pod koniec ub.r. przez firmê Novell.
2010-06-07 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Zarz±dzanie to¿samo¶ci± i dostêpem

Organizacje, dbaj±c o bezpieczeñstwo danych, musz± jednocze¶nie zagwarantowaæ swoim u¿ytkownikom niezbêdny dostêp do zasobów. Rozwi±zania dzia³aj±ce w czasie rzeczywistym w wielu ¶rodowiskach pozwalaj± wyeliminowaæ luki bezpieczeñstwa spowodowane opó¼nieniami w cofaniu uprawnieñ dostêpu. Utrzymanie spójno¶ci zasad polityki bezpieczeñstwa stosowanych w ró¿norodnych systemach, u³atwia zapewnienie zgodno¶ci z obowi±zuj±cymi przepisami.
2010-06-07 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Cenzurka od pracownika

W firmach, które wed³ug badania Hewitt Associates s± najlepszymi polskimi pracodawcami, 72% pracowników wysoko ocenia pracê zarz±du.
2010-05-28 18:32:35 (¼ród³o: IDG.pl)

TomTom zatrudnia w £odzi

Holenderska spó³ka poszukuje w Polsce programistów, in¿ynierów, mened¿erów - przede wszystkim specjalistów od Javy. £±cznie ok. 50 osób.
2010-05-17 14:59:06 (¼ród³o: IDG.pl)

Badania: social media coraz wa¿niejsze dla biznesu

W badaniu przeprowadzonym przez Eurocom Worldwide prawie po³owa firm zadeklarowa³a zwiêkszenie bud¿etów na social media w najbli¿szym roku.
2010-05-17 14:18:45 (¼ród³o: IDG.pl)

Jak zaoszczêdziæ pieni±dze na Office 2010

Microsoft wypu¶ci³ ju¿ na rynek Office 2010 w wersji biznesowej, dla u¿ytkowników kupuj±cych licencje wielostanowiskowe. Na 15 czerwca zaplanowano debiut wersji detalicznej. U¿ytkownicy bêd± te¿ mogli korzystaæ z darmowej aplikacji Office Web Apps.
2010-05-17 11:19:09 (¼ród³o: IDG.pl)

Efektywny backup - to jest mo¿liwe!

Podczas gdy ilo¶æ danych ro¶nie lawinowo a od systemów produkcyjnych wymaga siê coraz czê¶ciej ca³odobowej dostêpno¶ci, problemem w wielu organizacjach staje siê przeprowadzenie efektywnego backupu.
2010-05-10 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Redundancja ponad wszystko

Pamiêæ masowa odgrywa istotn± rolê w infrastrukturze ka¿dego centrum danych. To w³a¶nie na niej swoje miejsce znajduj± dane systemów informatycznych, od których bezpieczeñstwa i dostêpno¶ci zale¿y niejednokrotnie dzia³alno¶æ biznesowa organizacji.
2010-05-10 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Optymalizacja aplikacji sieci

Obecnie ambitne projekty IT - w rodzaju wirtualizacji serwerów i pamiêci czy konsolidacji centrów danych - maja jedn± rzecz wspóln±: du¿e obci±¿enie wydajno¶ci aplikacji. To mocno frustruj±ce do¶wiadczenie, kiedy ich wydajno¶æ spada poni¿ej akceptowalnego poziomu. Prezentujemy najlepsze praktyki w implementacji rozwi±zañ przyspieszaj±cych i optymalizuj±cych dzia³anie aplikacji.
2010-05-10 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Aktualizacja: Utrata miejsc pracy przez neutralno¶æ technologiczn±

Przyjêcie przez amerykañsk± Federaln± Komisjê £±czno¶ci zasad neutralno¶ci technologicznej spowoduje utratê ponad 340 tys. miejsc pracy w ci±gu 10 lat w bran¿y zwi±zanej z szerokopasmowym dostêpem do Internetu.
2010-04-28 17:54:06 (¼ród³o: IDG.pl)

Bran¿a IT w USA straci³a 250 tys. miejsc pracy

W 2009 r. amerykañska bran¿a IT utraci³a æwieræ miliona miejsc pracy, co stanowi ok. 4% zatrudnionych! Firmy zaczê³y znowu zatrudniaæ, zw³aszcza te zajmuj±ce siê oprogramowaniem. W Polsce, patrz±c po nades³anych do Computerworld ankietach do TOP200 równie¿ nie by³o ró¿owo...
2010-04-28 17:32:19 (¼ród³o: IDG.pl)

Docs.com: pakiet biurowy dla... Facebooka

Microsoft i Facebook wspólnie uruchamiaj± serwis o nazwie Docs.com. Jest to serwis konkurencyjny do Google Docs. Pakiet biurowy na Facebooka udostêpnia arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu i program do prezentacji.
2010-04-23 16:35:33 (¼ród³o: IDG.pl)

Yahoo zarabia na wspó³pracy reklamowej z firm± Microsoft

Przychody koncernu Yahoo za pierwsze trzy miesi±ce br. wynios³y niemal 1,6 mld USD i by³y nieznacznie wy¿sze od wyniku za pierwszy kwarta³ 2009 roku. Ponad dwukrotnie wzrós³ jednak zysk firmy, na który w 25 proc. z³o¿y³ siê wynik finansowy wspó³pracy z koncernem Microsoft.
2010-04-21 14:04:22 (¼ród³o: IDG.pl)

Dlaczego warto korzystaæ z aplikacji do mobilnej bankowo¶ci

Kana³ internetowy w bankach jest ju¿ dzisiaj standardem. Kolejnym medium kontaktu z serwisem bankowym, oprócz telefonu i przegl±darki, mog± byæ aplikacje instalowane w urz±dzeniach mobilnych, tym bardziej, ¿e coraz bardziej przypominaj± one komputer.
2010-04-21 07:36:21 (¼ród³o: IDG.pl)

Ojciec Javy odchodzi z Oracle

James Gosling, wspó³twórca jêzyka programowania Java, og³osi³ w³a¶nie, ¿e koñczy pracê w firmie Oracle. Gosling nie t³umaczy wprost, co sprawi³o, i¿ podj±³ tak± decyzjê - ale sugeruje, ¿e wspó³praca z nowym pracodawc± nie uk³ada³a siê najlepiej.
2010-04-12 14:17:59 (¼ród³o: IDG.pl)

Desktop klasyczny czy wirtualny?

Technologia VDI (Virtual Desktop Infrastructure) - wirtualizacji komputerów PC - to ostatnio gor±cy temat. Wraz z popularyzacj± wirtualizacji serwerów coraz wiêcej firm zaczyna siê zastanawiaæ nad rozszerzeniem tego typu rozwi±zañ równie¿ na systemy PC, zw³aszcza ¿e w najnowszej wersji Windows 7 Microsoft wprowadzi³ mechanizmy umo¿liwiaj±ce wirtualizacjê komputerów klienckich. Czê¶æ analityków zaczê³a g³osiæ, ¿e rok 2010 bêdzie "rokiem wirtualizacji PC" i pocz±tkiem masowej popularyzacji technologii VDI.
2010-04-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Konwergentna autostrada

Wzrost wydajno¶ci obliczeniowej serwerów, wirtualizacja i konsolidacja oraz wiêksze wymagania w zakresie obs³ugi operacji IO na ¶cie¿ce do pamiêci masowej sprawiaj±, ¿e zwiêksza siê zainteresowanie wdra¿aniem technologii 10 Gigabit Ethernet w centrach danych. A od niej z kolei ju¿ tylko krok do zbudowania konwergentnej sieci nowej generacji.
2010-04-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Bezpieczny dostêp przez VPN cz. 1

Rozpoczynamy nowy cykl artyku³ów przedstawiaj±cy najlepsze praktyki dotycz±ce bezpieczeñstwa w ró¿nych obszarach IT. Od ochrony poczty elektronicznej, bezpiecznej zdalnej pracy, przez zarz±dzanie to¿samo¶ci±, po zabezpieczenia telefonii IP i wiele innych problemów, z jakimi na co dzieñ walcz± w swoich firmach specjali¶ci ds. bezpieczeñstwa. W pierwszym odcinku o IPSec VPN, w nastêpnym o SSL.
2010-04-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Strategie zabezpieczania punktów koñcowych sieci

W zabezpieczaniu punktów koñcowych sieci coraz czê¶ciej odchodzi siê od niezale¿nych produktów antywirusowych, decyduj±c siê na zestawy ³±cz±ce antymalware, funkcje kontroli dostêpu oraz ochrony przed wyciekami danych.
2010-04-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Do¶wiadczenie albo geniusz

Wychodzenie ¶wiatowych rynków z ubieg³orocznej, gospodarczej recesji nastêpuje powoli, a w niektórych przypadkach efektu tego w ogóle nie daje siê zauwa¿yæ (Grecja, Islandia). Tym bardziej nie dziwi fakt, ¿e ludzie poszukuj±cy pracy, tak¿e w IT, s± dalecy od poczucia komfortu. Jak mo¿na zwiêkszyæ swoje szanse na znalezienie zatrudnienia? Analiza zaleceñ specjalistów sk³ania do dwóch wniosków: albo koñcz±c studia techniczne mamy ju¿ przynajmniej rok praktyk i odpowiednie certyfikaty, albo nazywamy siê Marco Chalasan, mamy 9 lat i jeste¶my geniuszem.
2010-03-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Bezpieczeñstwo baz danych

W ¶wiecie, w którym aplikacje biznesowe w zasadzie nie funkcjonuj± bez platformy bazodanowej, zabezpieczenie tej ostatniej staje siê coraz istotniejsze. Zw³aszcza ¿e w bazach przechowywane s± dane nie tylko kluczowe z punktu widzenia organizacji, ale tak¿e chronione prawem. Spróbujmy zatem dokonaæ przegl±du niektórych zagro¿eñ dla baz danych oraz mechanizmów mog±cych pomóc w ich ochronie.
2010-03-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Strategie zabezpieczania danych

Osoby odpowiedzialne za sk³adowanie danych na co dzieñ do¶wiadczaj± problemów z wydajno¶ci± i niezawodno¶ci± systemów. Nowe techniki oferuj± zdecydowanie wiêksze mo¿liwo¶ci sk³adowania, odtwarzania i ochrony danych. Rzecz w tym, by wiedzieæ jak je efektywnie wykorzystaæ.
2010-03-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Wiêcej wirtualizacji, centra danych w chmurach

Technologia wirtualizacji na dobre zakorzeni³a siê w centrach danych i rozpoczyna swoj± ekspansjê na nowe obszary, takie jak stacje robocze czy aplikacje. Powszechno¶æ technologii wirtualizacji i jej naturalne w³a¶ciwo¶ci sprawiaj± z kolei, ¿e centra danych rozpoczê³y ewolucjê w kierunku chmur obliczeniowych - nowego modelu, efektywnego dostarczania zasobów IT w postaci us³ug.
2010-03-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

TETRA wraca do akcji (cz. 2)

Zbli¿aj±ce siê Mistrzostwa Europy w pi³ce no¿nej Euro 2012 stawiaj± przed krajowymi s³u¿bami porz±dkowymi niezwykle wa¿ne zadanie. Jest nim zagwarantowanie maksimum bezpieczeñstwa uczestnikom i kibicom tego presti¿owego wydarzenia sportowego. Aby je zapewniæ, potrzebny jest m.in. profesjonalny system ³±czno¶ci, jakim jest TETRA. Tradycyjne systemy komórkowe okazuj± siê niewystarczaj±ce.
2010-02-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Jak nagrywaæ rozmowy VoIP?

Zaawansowane mechanizmy i mo¿liwo¶ci VoIP coraz czê¶ciej s± wykorzystywane w centrach informacji, sekretariatach, infoliniach czy s³u¿bach ratowniczych. Nieod³±cznym procesem sta³o siê nagrywanie rozmów, które ma zwiêkszyæ bezpieczeñstwo oraz pomagaæ w prowadzeniu przedsiêbiorstwa.
2010-02-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Spokojnie, to tylko awaria!

Dobry administrator pierwszy powinien wiedzieæ o problemach z sieci±, niezale¿nie od tego, czy w³a¶nie siedzi przed konsol± serwera, czy te¿ grilluje z przyjació³mi. Rozwi±zañ pomagaj±cych monitorowaæ dostêpno¶æ us³ug sieciowych nie brakuje na rynku. Potrafi± one powiadamiaæ o pojawiaj±cych siê anomaliach, a czasami tak¿e automatycznie podejmowaæ za nas dzia³ania naprawcze. Mo¿na znale¼æ zarówno narzêdzia darmowe, jak i pakiety komercyjne, a tak¿e us³ugi polegaj±ce na sprawdzaniu wskazanych portów i adresów.
2010-02-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Uproszczony Security Development Lifecycle od Microsoftu

Microsoft udostêpni³ uproszczon± wersjê zaleceñ Security Development Lifecycle - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=0baff8e8-ab17-4e82-a1ff-7bf8d709d9fb&displaylang=en, która wed³ug szefa projektu Davida Ladda nadaje siê nawet dla "czterech programistów z jednym ekspresem do kawy".
2010-02-03 14:50:28 (¼ród³o: IDG.pl)

Innowacje w polskim szkolnictwie wy¿szym

Rozmowa z prof. nadzw. dr hab. in¿. Tadeuszem Pomiankiem, rektorem Wy¿szej Szko³y Informatyki i Zarz±dzania (WSIiZ) w Rzeszowie.
2010-01-29 07:54:53 (¼ród³o: IDG.pl)

Nowy prezes 7milowego

Prezesem Zarz±du firmy 7milowy zosta³ Norbert Wierbi³owicz, dotychczasowy Dyrektor Konsultingu. Na tym stanowisku z koñcem grudnia 2009 roku zast±pi³ on Radomira Rodziewicza.
2010-01-27 16:46:25 (¼ród³o: IDG.pl)

Resort nauki: maturzy¶ci znowu wybieraj± uczelnie techniczne

Jak podaje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wy¿szego, pierwszy raz od lat uczelnie techniczne ciesz± siê takim zainteresowaniem kandydatów jak uniwersytety. To dziêki reklamie i promowaniu "kierunków zamawianych" - pisze Gazeta.pl.
2010-01-26 14:06:42 (¼ród³o: IDG.pl)

Ponad 250 mln z³ na infrastrukturê uczelni wy¿szych

Jutro (27 stycznia) w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wy¿szego odbêdzie siê uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie budowy nowoczesnych o¶rodków dydaktycznych sze¶ciu uczelni.
2010-01-26 11:49:20 (¼ród³o: IDG.pl)

W Indiach wiêcej pracy w IT ni¿ w USA?

W Stanach Zjednoczonych pojawiaj± siê pierwsze oznaki stabilizacji rynku pracy w IT. S± to jednak realia diametralnie ró¿ne od sytuacji w Indiach. Indyjskie koncerny wyspecjalizowane w outsourcingu us³ug IT na potêgê zwiêkszaj± zatrudnienie.
2010-01-25 15:26:15 (¼ród³o: IDG.pl)

Zarz±dzanie projektami w wersji light, czyli mniej sformalizowane metodyki

Standardowe metodyki zarz±dzania projektami s± zbyt szczegó³owe i sformalizowane, by móc z nich korzystaæ w pe³nym wymiarze w ma³ej firmie lub organizacji.
2010-01-22 07:47:45 (¼ród³o: IDG.pl)

Jak zapewniæ bezprzewodowy zasiêg wewn±trz budynków?

Optymalne wykorzystanie systemów bezprzewodowych wewn±trz budynków jest jednym z najwiêkszych wyzwañ projektowych. Przyczyn± problemów s± skomplikowane zjawiska fizyczne towarzysz±ce propagacji fali radiowej w zamkniêtych obiektach. Przy projektowaniu systemów do dyspozycji s± liczne narzêdzia.
2010-01-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Fotografujemy dane

Technologia kopii migawkowych - snapshots - coraz czê¶ciej jest wykorzystywana podczas budowania strategii ochrony danych w przedsiêbiorstwach. W porównaniu z klasyczn± metod± backupu, ma do zaoferowania bardzo krótki czas przywracania danych (RTO) oraz bliski punkt przywracania (RPO). Mechanizmów dzia³ania snapshotów jest kilka - wyja¶niamy, czym siê ró¿ni±.
2010-01-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Dostêp - szeroki i bezpieczny

Nie ulega w±tpliwo¶ci, ¿e obecnie jednym z najpowa¿niejszych wyzwañ dla dzia³ów bezpieczeñstwa jest zapewnienie bezpiecznego dostêpu do korporacyjnych zasobów - zarówno dla u¿ytkowników mobilnych, jak i oddalonych fizycznie placówek firmy. Przyjrzyjmy siê bezpieczeñstwu popularnej w sieciach operatorskich technologii MPLS VPN.
2010-01-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Podstawowe narzêdzia telepracownika

Cech± zdalnej pracy w XXI w. jest jej wysoka wydajno¶æ, w niczym nieustêpuj±ca, a czasem nawet przekraczaj±ca tê znan± z korporacyjnych biur. Spe³nienie oczekiwañ przedsiêbiorców jest mo¿liwe dziêki zaawansowanym narzêdziom pracy mobilnej, w¶ród których najpopularniejsze s± smartfony i laptopy. Na popularno¶ci zyskuj± netbooki, dedykowane pracownikom czêsto pozostaj±cym poza biurem.
2010-01-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Bez dostêpu ani rusz...

Dziêki inwestycjom operatorów sieci komórkowych praca z dala od firmowego biurka staje siê coraz bardziej komfortowa. Do przesz³o¶ci nale¿± problemy z uzyskaniem po³±czenia z sieci± firmow± lub oczekuj±cym na kontakt klientem. Aktualne trendy w szerokopasmowym, mobilnym dostêpie do sieci wyznaczaj± technologie HSPA (High Speed Packet Access) i LTE (Long Term Evolution).
2010-01-15 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

6 najbardziej po¿±danych specjalizacji IT 2010 roku

Czyli co warto umieæ, ¿eby w tym roku znale¼æ ciekaw± i dobrze p³atn± pracê w IT.
2010-01-11 06:59:31 (¼ród³o: IDG.pl)

Spada zadowolenie z pracy w dzia³ach IT

Eksperci ostrzegaj±, ¿e poziom satysfakcji z pracy na stanowiskach zwi±zanych z IT jest najni¿szy od kilku lat. Zdaniem analityków najbardziej niezadowoleni ze swojej pracy s± specjali¶ci IT, których kompetencje maj± krytyczne znaczenie dla funkcjonowania firmy i infrastruktury teleinformatycznej.
2010-01-07 15:51:03 (¼ród³o: IDG.pl)

Reanimacja w centrum danych

Niemal ka¿dego dnia w mediach s³yszymy o ró¿nego rodzaju katastrofach naturalnych lub spowodowanych przez cz³owieka. A co siê stanie, gdy w zasiêgu której¶ z nich znajdzie siê równie¿ nasze firmowe centrum przetwarzania danych? U osób odpowiedzialnych za krytyczne z punktu widzenia biznesu systemy IT na pewno taka informacja mo¿e wywo³aæ zimny pot i podniesione ci¶nienie. Ale wcale nie musi tak byæ, je¶li wcze¶niej zostan± opracowane odpowiednie procedury na wypadek katastrofy, czyli plan Disaster Recovery.
2009-12-14 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Serwerownia jak forteca

Du¿a czê¶æ przestojów centrów danych, bêd±cych konsekwencjami wypadków czy b³êdów, spowodowana jest dzia³aniem ludzi (zarówno niezamierzonym, jak i celowym). Oczywi¶cie, mimo mo¿liwo¶ci zdalnego dostêpu, fizyczny dostêp ludzi bêdzie nieunikniony dla prawid³owego funkcjonowania centrum. Warto jednak dopracowaæ politykê bezpieczeñstwa tak, by wstêp do chronionych pomieszczeñ mia³y wy³±cznie osoby, które rzeczywi¶cie tego potrzebuj±.
2009-12-14 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Coworking - u³atwienie w pracy freelancerów

Biuro w centrum stolicy za mniej ni¿ 500 z³. Czy to mo¿liwe? Tak, je¿eli nie wynajmiesz dla siebie ca³ego biura (co kosztuje kilkana¶cie razy wiêcej). Ale ju¿ za kilkaset z³otych miesiêcznie mo¿esz mieæ swoje biurko w wiêkszym biurze, które bêdziesz dzieli³ z innymi freelancerami. Witamy w ¶wiecie coworkingu.
2009-12-04 07:45:27 (¼ród³o: IDG.pl)

Coworking - u?atwienie w pracy freelancerów

Biuro w centrum stolicy za mniej ni? 500 z?. Czy to mo?liwe? Tak, je?eli nie wynajmiesz dla siebie ca?ego biura (co kosztuje kilkana?cie razy wi?cej). Ale ju? za kilkaset z?otych miesi?cznie mo?esz mie? swoje biurko w wi?kszym biurze, które b?dziesz dzieli? z innymi freelancerami. Witamy w ?wiecie coworkingu.
2009-12-04 07:45:27 (¼ród³o: IDG.pl)

Konsekwencje naruszenia praw autorskich przez pracownika...

...w trakcie realizacji projektu na zamówienie, ponosi? b?dzie jego pracodawca.
2009-11-30 22:24:09 (¼ród³o: IDG.pl)

Czy gra symulacyjna potrafi nauczy? zarz?dzania?

Ju? kilkadziesi?t firm oferuje w Polsce szkolenia w formie gier symulacyjnych. Wci?gaj? i umo?liwiaj? skuteczne przekazanie nawet tak specjalistycznej wiedzy, jak ta, zawarta w bibliotekach ITIL.
2009-11-24 22:52:08 (¼ród³o: IDG.pl)

Czy gra symulacyjna potrafi nauczyæ zarz±dzania?

Ju¿ kilkadziesi±t firm oferuje w Polsce szkolenia w formie gier symulacyjnych. Wci±gaj± i umo¿liwiaj± skuteczne przekazanie nawet tak specjalistycznej wiedzy, jak ta, zawarta w bibliotekach ITIL.
2009-11-24 22:52:08 (¼ród³o: IDG.pl)

Informatyka nale?y zmierzy? i m?drze nim zarz?dza?

Nieporozumieniem jest pogl?d, ?e uj?cie informatyki w ramy in?ynierii i biznesu zabija tak bardzo potrzebn? innowacyjno??. Nieporozumieniem jest tak?e oczekiwanie, ?e zestandaryzowane metody pozwol? rozwi?za? wszystkie problemy zarz?dzania.
2009-11-24 17:32:08 (¼ród³o: IDG.pl)

Informatyka nale¿y zmierzyæ i m±drze nim zarz±dzaæ

Nieporozumieniem jest pogl±d, ¿e ujêcie informatyki w ramy in¿ynierii i biznesu zabija tak bardzo potrzebn± innowacyjno¶æ. Nieporozumieniem jest tak¿e oczekiwanie, ¿e zestandaryzowane metody pozwol± rozwi±zaæ wszystkie problemy zarz±dzania.
2009-11-24 17:32:08 (¼ród³o: IDG.pl)

Nowe narz?dzia: rewolucja dla programistów

Od producentów ?rodowisk programistycznych oczekuje si?, ?e dostarcz? narz?dzi, pozwalaj?cych programowa? coraz wydajniej. Warto przyjrze? si? równie? ofercie mniejszych firm.
2009-11-24 00:31:44 (¼ród³o: IDG.pl)

Nowe narzêdzia: rewolucja dla programistów

Od producentów ¶rodowisk programistycznych oczekuje siê, ¿e dostarcz± narzêdzi, pozwalaj±cych programowaæ coraz wydajniej. Warto przyjrzeæ siê równie¿ ofercie mniejszych firm.
2009-11-24 00:31:44 (¼ród³o: IDG.pl)

Szkolenia dofinansowane przez UE: czekaj±c na zmiany

Firmy szkoleniowe i odbiorcy szkoleñ IT narzekaj± na ma³± liczbê kursów dofinansowywanych z funduszy europejskich. W odpowiedzi PARP szykuje zmiany w zasadach przyznawania dotacji.
2009-11-10 07:59:50 (¼ród³o: IDG.pl)

Szkolenia dofinansowane przez UE: czekaj?c na zmiany

Firmy szkoleniowe i odbiorcy szkole? IT narzekaj? na ma?? liczb? kursów dofinansowywanych z funduszy europejskich. W odpowiedzi PARP szykuje zmiany w zasadach przyznawania dotacji.
2009-11-10 07:59:50 (¼ród³o: IDG.pl)

Wirtualizacja serwerów staje siê standardem

Ponad po³owê nowych serwerów w³±czonych do pracy w 2009 r. bêd± stanowi³y jednostki wirtualne - twierdz± analitycy TheInfoPro. Za trzy lata odsetek ten ma siêgn±æ 80%. Popytowi na rozwi±zania wirtualne bêdzie towarzyszy³ dynamiczny wzrost zapotrzebowania na kolejne wersje "hypervisorów", umo¿liwiaj±ce pracê wielu systemów operacyjnych na jednej, fizycznej maszynie.
2009-11-09 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

E-banking - ¶wiadomy u¿ytkownik i bezpieczny portal

W pe³ni skuteczna obrona przed opisywanymi w artykule "E-banking na celowniku" zagro¿eniami jest w zasadzie niemo¿liwa. W wiêkszo¶ci przypadków obowi±zek redukcji ryzyka spoczywa na u¿ytkowniku, który niestety do¶æ beztrosko podchodzi do kwestii bezpieczeñstwa swoich pieniêdzy w internecie. Skoro wymagamy od banków pancernych sejfów, otwieranych po przebrniêciu przez okre¶lone z góry procedury, to równie surowo powinni¶my traktowaæ nasze komputery - zalogowanie siê do banku = otwarcie sejfu.
2009-11-09 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Wirtualizacja serwerów staje si? standardem

Ponad po?ow? nowych serwerów w??czonych do pracy w 2009 r. b?d? stanowi?y jednostki wirtualne - twierdz? analitycy TheInfoPro. Za trzy lata odsetek ten ma si?gn?? 80%. Popytowi na rozwi?zania wirtualne b?dzie towarzyszy? dynamiczny wzrost zapotrzebowania na kolejne wersje "hypervisorów", umo?liwiaj?ce prac? wielu systemów operacyjnych na jednej, fizycznej maszynie.
2009-11-09 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

E-banking - ?wiadomy u?ytkownik i bezpieczny portal

W pe?ni skuteczna obrona przed opisywanymi w artykule "E-banking na celowniku" zagro?eniami jest w zasadzie niemo?liwa. W wi?kszo?ci przypadków obowi?zek redukcji ryzyka spoczywa na u?ytkowniku, który niestety do?? beztrosko podchodzi do kwestii bezpiecze?stwa swoich pieni?dzy w internecie. Skoro wymagamy od banków pancernych sejfów, otwieranych po przebrni?ciu przez okre?lone z góry procedury, to równie surowo powinni?my traktowa? nasze komputery - zalogowanie si? do banku = otwarcie sejfu.
2009-11-09 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Powstaje Studium Spo³eczeñstwa Informacyjnego

Wydzia³ Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Zarz±dzania i Komunikacji Spo³ecznej Uniwersytetu Jagielloñskiego uruchamiaj± roczne Studia Podyplomowe "Spo³eczeñstwo Informacyjne".
2009-10-20 13:40:14 (¼ród³o: IDG.pl)

Powstaje Studium Spo?ecze?stwa Informacyjnego

Wydzia? Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Zarz?dzania i Komunikacji Spo?ecznej Uniwersytetu Jagiello?skiego uruchamiaj? roczne Studia Podyplomowe "Spo?ecze?stwo Informacyjne".
2009-10-20 13:40:14 (¼ród³o: IDG.pl)

Za co premiowaæ?

Wska¼niki mog± zapewniæ ³atwiejsze wykrywanie b³êdów w dzia³aniu oprogramowania. Ale nie w dzia³aniu ludzi.
2009-10-15 07:08:54 (¼ród³o: IDG.pl)

Za co premiowaæ informatyków?

Wska¼niki mog± zapewniæ ³atwiejsze wykrywanie b³êdów w dzia³aniu oprogramowania. Ale nie w dzia³aniu ludzi.
2009-10-15 07:08:54 (¼ród³o: IDG.pl)

Za co premiowa? informatyków?

Wska?niki mog? zapewni? ?atwiejsze wykrywanie b??dów w dzia?aniu oprogramowania. Ale nie w dzia?aniu ludzi.
2009-10-15 07:08:54 (¼ród³o: IDG.pl)

Wykrywanie anomalii w sieci

Ka¿dy administrator sieci czy specjalista ds. bezpieczeñstwa chcia³by na bie¿±co otrzymywaæ informacje o wszelkich nietypowych zachowaniach w sieci - czy to zwi±zanych z atakami, czy z nieprawid³ow± prac± urz±dzeñ lub aplikacji. Okazuje siê, ¿e rozwi±zania NBA (Network Behavior Analysis) to narzêdzia na tyle wszechstronne, ¿e z powodzeniem mog± wspieraæ zarówno funkcje ochronne, jak i pomagaæ przy projektowaniu i utrzymaniu sieci oraz aplikacji.
2009-10-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Ochrona przed wrogimi punktami bezprzewodowymi

Idealn± sytuacj± w sieci korporacyjnej jest mo¿liwo¶æ kontrolowania ca³ego ¶rodowiska bezprzewodowego. Jednak wskutek tego, ¿e obecnie komunikacja bez kabli sta³a siê na tyle tania, dostêpna i ³atwa w konfiguracji - zdarza siê, ¿e pracownicy przynosz± do pracy w³asne urz±dzenia. I tak, nagle obcy bezprzewodowy punktu dostêpowy pojawia siê w sali konferencyjnej lub innym pomieszczeniu biurowym, a po pod³±czeniu - w korporacyjnej infrastrukturze sieciowej. Skutki takiego postêpowania mog± byæ bardzo gro¼ne. Wiêkszo¶æ takich niefrasobliwych pracowników nie my¶li o bezpieczeñstwie i pozostawia takie urz±dzenia w domy¶lnej konfiguracji.
2009-10-12 00:00:00 (¼ród³o: IDG.pl)

Prawo a monitorowanie pracowników

Zainstalowanie bez wiedzy pracownika oprogramowania monitoruj±cego jego aktywno¶æ bêdzie naruszaniem przepisów prawa pracy.
2009-10-07 22:05:11 (¼ród³o: IDG.pl)

Algorytm na sukces

M³odzi, polscy naukowcy udowadniaj±, ¿e na polskich uczelniach mog± powstawaæ prace na wysokim poziomie naukowym a jednocze¶nie daj±ce mo¿liwo¶ci wykorzystania w praktyce.
2009-10-06 21:40:07 (¼ród³o: IDG.pl)

Krtóko: AdTaily.com z dyrektorem ds. sprzeda¿y i marketingu


2009-10-01 11:10:55 (¼ród³o: IDG.pl)
Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Nastêpna



komputery, oprogramowanie